تبلیغات
وبسایت تخصصی فناوری اطلاعات + فروشگاه اینترنتی :) - 10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید

10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید

نویسنده : ekhshemasi چهارشنبه 1392/10/4 02:31  •    ارسال شده در: آموزش html اینترنت برنامه نویسی فناوری اطلاعات

دنیای امروز ، دنیای کسب و کار و به اصطلاح بیزینس است . به ویژه کسانی که به طور حرفه ای در حوزه کامپیوتر مشغول به فعالیت میباشند ، در صورت هوشمندی و مجهز بودن به دانش روز ، میتوانند از این سفره گسترده ، سهمی برای خود بردارند . در همین زمینه برنامه نویسی کامپیوتر از جمله مهارت ها و مشاغلی است که تخصص در آن میتواند آینده شغلی شما را تضمین کند . البته در حال حاضر محیط های برنامه نویسی متعددی در عرصه کامپیوتر وجود دارد . ما در اینجا به معرفی 10 زبان برنامه نویسی برتر پرداخته ایم که تسلط به یکی از آنها در حد یک متخصص و خبره ، میتوند باعث موفقیت شما در یافتن شغلی در حوزه IT شود . اما خب اگر این امکان وجود داشته باشد ، یعنی اگر همت کافی و همچنین علاقه و شورو شوق آن را داشته باشید که حداقل به دو زبان برنامه نویسی مسلط باشید ، آنگاه به قول معروف ، نور علی نور است . ضمن اینکه قطعا برنامه نویسان حرفه ای به خوبی میدانند که اصول و اسکلت اصلی بسیاری از زبان ها و کامپایلر های برنامه نویسی ، بسیار به هم شبیه بوده و اگر شما به یک زبان تسلط پیدا کنید ، یادگیری فرامین و دستورالعمل ها و جزئیات یک زبان دیگر ، کار کمابیش ساده ای است .

البته ذکر این نکته لازم است که ما در اینجا به شما فقط سرنخ میدهیم و اگر شما پس از خواندن این مطلب واقعا تصمیم گرفتید یک برنامه نویس شوید و یا مهارت های ذوقی و آماتوری خود را تکمیل کنید ، بهتر است اطلاعات تکمیلی و بیشتری را از منابع مختلف به دست آورید . اطلاعات و دانسته هایی که به ترغیب شما جهت انتخاب زبا اصلی شما به عنوان یک خبره در آن زبان کمک میکند و همانطور که اشاره شد ، ممکن است شما را تشویق کند که به عنوان یک زبان فرعی و دوم ، زبان ثانویه دیگری را هم آموزش ببینید .

همچنین فراموش نشود که اکنون ده ها و ده ها زبان برنامه نویسی در جهان کامپیوتر وجود دارد که هر یک متولیان و طرفداران خود را دارد . اما مهم این است که 10 زبان برتر و اول دنیای برنامه نویسی کدام یک میباشند .

بنابراین اگر تصمیم دارید در دنیای برنامه نویسی کامپیوتر ، برای خود جایی باز کنید و یا بالاتر از آن ، به طور جدی به این فکر هستید که از این راه امرار معاش کنید ، با ما همراه باشید :

JAVA

برای سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی ، بهترین زبان ، زبان برنامه نویسی جاوا و .Net مایکروسافت است که از بین این دو ، باز هم جاوا حرف اول را می زند و طبق آخرین اطلاعات ، بیش از 9 میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان برنامه نویسی می کنند که این خود نشان دهنده فضای مناسب برای این زبان و تعداد زیادی از برنامه های کاربردی و ... میباشد که به این زبان نوشته شده اند و همگی آنها نیاز به پشتیبانی ، نگهداری و بروز رسانی دارند .

imagesCAQ667X3 10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید علاوه بر همه اینها ، زبان برنامه نویسی سیستم عامل Android ( برای موبایل ) ، جاوا میباشد . سیستم عامل Android که خود گستردگی خوبی دارد ، برای تکامل و توسعه ، روز به روز نیاز به برنامه ها و ابزار های جدیدی دارد که همگی باید به زبان جاوا باشند . طبق آخرین آمار انجمن برنامه نویسان TIOBE ، زبان برنامه نویسی جاوا به لحاظ کارایی و استفاده ، دارای بالاترین رنکینگ در سرتا سر دنیاست ، یعنی رتبه اول را از آن خود نموده است .

#C

#C یک زبان برنامه نویسی جند مدلی است که شامل دستوری ، تابعی ، عمومی ، شیء گرا و جزء گرا است . این زبان توسط شرکت مایکروسافت و از دل زبان .NET مایکروسافت خلق و پرورش یافت و بعد ها توانست استاندارد های ISO و Ecma را دریافت کند و بعنوان یک زبان استاندارد تایید شود .

imagesCA550UQF 10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید

در عین حال زبان #C ، زبان برگزیده مایکروسافت برای ایجاد سیستم عامل Windiws Phone 7 ( سیستم عامل موبایل هایی همچون HTC ) میباشد . این زبان نیز مانند زبان جاوا برای پروژه های اقتصادی و بزرگ ، انتخاب بسیار خوبی است . گر چه تعداد برنامه نویسانی که به این زبان برنامه نویسی میکنند ، به پای برنامه نویسان جاوا نمی رسد ، ولی به لطف پشتیبانی مایکروسافت ، این زبان یکی از مدعیان قوی در بین زبانهای برنامه نویسی است .

طبق فهرست بندی انجمن TIOBE ، رنکینگ این زبان در ردیف 6 جدول زبانهای برنامه نویسی قرار دارد .

C++ / C

میدانیم که این دو زبان با هم فرق دارند و در واقع زبان ++C بر اساس زبان C ساخته شده و به نوعی به آن اضافه شده است ، ولی به هر جهت با هم در نظر گرفته میشوند . اما آنچه که در بیشتر موارد دیده میشود ، این است که زبان ++C بیشتر در نرم افزار های مهندسی و صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است و این خود بر خاص بودن این زبان را میرساند .

imagesCAHJYYHM 10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید   imagesCA4K9AWK 10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید

چند نمونه از موارد ، عبارتند از نرم افزار های مربوط به برنامه های کاربردی ، درایور های دستگاه های صنعتی مختلف ، نرم افزار های مربوط به سیستم های الحاقی با اصطلاحا Embedded Systems ، همچنین برنامه های مربوط به Server - Client ها با ضریب اجرایی فوق العاده بالا و همچنین نرم افزار های سرگرمی مانند بازی های ویدیویی .

نا گفته نماند ++C در مقایسه با تمام زبان های برنامه نویسی ، حتی جاوا ، از قدرت تاثیر گذاری فوق العاده زیادی برخوردار است . به هر حال زبانهای C و ++C در فهرست بندی TIOBE ، به ترتیب رده های دوم و سوم قرار دارند .

JAVA SCRIPT ( همراه با HTML و CSS )

جاوا اسکریپت ، یک زبان برنامه نویسی مختص وب میباشد که کلیه مرورگر های معروف و عمومی اینترنتی از آن پشتیبانی میکنند . این زبان در رده بندی انجمن TIOBE ، در ردیف یازدهم قرار دارد .

VISUAL BASIC

این زبان ، مانند زبان بیسیک ظوری ظراحی شده است که یادگیری آن آسان و استفاده از آن حتی برای برای برنامه نویسان مبتدی هم ساده باشد .برنامه نویسان با این زبان هم قادر به ایجاد برنامه های ساده GUI ( دارای رابط گرافیکی برای کاربر ) و هم خلق برنامه های پیچیده و توسعه یافته هستند .

در حقیقت برنامه نویسی در Visual Basic ، ترکیبی است از اجزای مرتب شده ای برای کنترل روی ویژگی های مختلف فرم ها که از پیش تعریف شده اند و توابع عملیاتی که بر روی این اجزا قابل پیاده سازی و اجرا هستند و البته نوشتن کد های اضافی برای ایجاد توابع بیشتر یا متفاوت .

imagesCAPDZ3LE 10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید

سادگی و راحتی کار با این زبان برنامه نویسی ، باعث شده تا این زبان به سرعت و خیلی خوب جای خود را در بین برنامه نویسان پیدا کند ، تا جایی که در بین 10 زبان برتر دنیا قرار گیرد . در فهرست بندی TIOBE ، در ردیف پنجم قرار گرفته است .

PHP

php یک زبان عمومی است که برای برنامه های کابردی و بخصوص برای طراحی صفحات وب بسیار محبوب است .

untitled 10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید

در واقع اگر میخواهید مستقل و آزاد برنامه نویسی کنید ، PHP یکی از زبان های ایده آل و خوب است . این زبان ، یک زبان اسکریپتی است که اساس و بنیان ایجاد آن ، برای طراحی صفحات پویای وب بوده است و در فهرست رده بندی TIOBE ، در ردیف چهارم قرار دارد .

OBJECTIVE_C

اگر می خواهید بدون نیاز به کار بر روی پروژه های سنگین و متعدد با فشار روحی شدید ( از ترس درست اجرا نشدن و جواب نگرفتن ) ، پول زیادی بدست آورید ، کافی است زبان برنامه نویسی OBJECTIVE_C را یاد بگیرید . این زبان از زبان های SmallTalk و C اقتباس شده است و تاثیر بسزایی در ایجاد زبان جاوا داشت .

این زبان اساسا برای استفاده بر روی سیستم عامل های Mac OS X و iOS شرکت Apple ایجاد شدهد است و اخیرا با رشد روز افزون و محبوبیت زیاد محصولا شرکت Apple مثل iPhone و iPod و iPad ، کمبود شدید برنامه نویسان OBJECTIVE_C بیش از همه احساس میشود . زیرا همچنان با رشد علاقه مندان به محصولات اپل ، تقاضا های زیادی برای برنامه های کاربردی و جانبی این دستگاه ها وجود خواهد داشت . رتبه این زبان در رده بندی TIOBE ، ردیف نهم جدول است . البته این رتبه در مقایسه با سال 2009 که 45 بوده است ، رشد بسیار خوبی داشته است .

PERL

خیلی ها معتقدند که زبان Perl ، نسخه جدید زبان COBOL است . Perl همچنین مانند یک نوار مسیر عبوری برای اینترنت به نظر میرسد و بیشتر برای هماهنگ سازی پایگاه های اطلاعاتی با دیگر سیستم ها به کار می رود . بی شک تا زمانی که زبان های اسکریپتی و پویا مثل Perl ، PHP ، Python و Ruby متقاضی دارند ، زبان های اصلی مثل Java ، در پشت سر اینها می مانند و دلیل آن رشد روز افزون محبوبیت این زبان ها در میان افرادی است که توانایی های بالقوه و قدرت کاربردی اینگونه نرم افزار ها را درک کرده که باعث میشود نیاز به برنامه نویسان این زبان ها در جامعه رشد کنند .

البته به گفته سایت Indeed.com ، تقاضا برای زبان Perl بیش از تقاضا برای زبان های دیگر مثل PHP ، Python و Ruby میباشد . در فهرست بندی TIOBE ، زبان Perl در رده هشتم جدول رده بندی قرار گرفت .

PYTHON

زبان های برنامه نویسی پویا ، بخصوص Python ، برای ایجاد برنامه های کاربردی تحت وب و برنامه های کاربردی ابری در قالب هایی مثل Django استفاده میشوند . قابل ذکر است موتور برنامه های گوگل ، با زبان Python نوشته شده است و فقط با این زبان پشتیبانی و بروز میشود .

imagesCAVL5EY7 10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید

ضمنا مزیت های زبان Python و Perl نسبت به PHP بیشتر است ، چون زبان PHP فقط برای برنامه های تحت وب استفاده میشود ، در حالیکه زبان های Python و Perl عمومی تر هستند و به منظور های متفاوتی مثل عرصه هایی همچون هوا و فضا ، اقتصادی ، نظامی و ... قابل استفاده هستند . این زبان در رده بندی TIOBE ، در رده هفتم قرار دارد .

RUBY

Ruby ، در قالب یک تعریف ، زبانی متوازن و دقیق است و توسط شخصی به نام Y ukihiro " Matz " Matsumoto نوشته و ایجاد شده است . وی این زبان را از میان زبان های مورد علاقه خود یعنی SmallTalk ، Ada ، Perl ، Eiffel و Lisp استناج کرده تا یک زبان جدید با توابع برنامه نویسی کامل و متوازن داشته باشد .

imagesCA1NPZ16 10 زبان برنامه نویسی برتر که اگر بلد باشید هیچگاه بیکار نمی مانید این زبان اولین بار در سال 1995 وارد بازار شد و در سال 2006 با پذیرش عمومی نسبتا بالایی مواجه شد . زبان Ruby برای ساخت برنامه های تحت وب ، شبیه ساز ها ، مدل های سه بعدی ، برنامه تجاری ، رباتیک ، شبکه ، علوم مخابراتی ، سیستم های مدیریت سیستم و بسیاری موارد دیگر استفاده میشود .

در عین حال کمپانی هایی مثل Engine Yard  ، Heroku ،  New Relik ، از این زبان و ابزار های جدید آن پشتیبانی میکنند . طراح و سازنده این زبان ، در سال 2010 گفت : " هیچ برنامه نویس زبان Ruby نمیشناسم که بیکار مانده باشد " . این زبان در ردیف دهم ده زبان برتر دنیا قرار دارد .برچسب ها: کدوم زبونو بخونم؟ ، کدوم زبان برنامه نویسی بهتره؟ ، کدام زبان برنامه نویسی بازار کار بهتری دارد؟ ، بازار کار کدام زبان برنامه نویسی بهتر است؟ ، کدوم زبون پول توشه؟ ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 1392/10/4 02:33

شنبه 1397/02/22 02:35
взять срочно онлайн деньги на карту
кредиты без отказа
займ онлайн на карту круглосуточно
взять кредит онлайн в украине
деньги на банковскую карту срочно
кредит без паспорта онлайн
займ денег на карту
سه شنبه 1397/01/21 07:34
You have wished to tell the lady about you
having a crush on her, but a brand new vehicle? on Bing.

Plus my own personal internet sites are You possibly can make buddies, and you can fall in love-
but also for the love of your self respect, be sure to be awake while you're undergoing everything!
دوشنبه 1397/01/20 00:04
- Comprised of Stainless Steel & Silver-plated steel.
I do not tumble jewelry containing stones or beads, especially lampwork beads.
شنبه 1397/01/18 02:11
Have been taking little over a month.
پنجشنبه 1397/01/16 19:27
1. Kundan Historically utilized by Mughals, Kundan Jewelry is made by Rajasthani artisans with a flawless end and complicated designs.
پنجشنبه 1397/01/16 19:22
Veronica McDavid is a author and editor specializing in finance and artwork.
She has been accumulating Indian and Colonial silver since 2000.
سه شنبه 1397/01/14 22:50
Take the social networking test when you post your following publishing.

Can you stop and read it?
سه شنبه 1397/01/14 11:24
Taking into consideration the four elements of the logo design it self, the form
and design associated with symbol is input conveying the core brand message.
سه شنبه 1397/01/14 10:34
A very important factor is yes: You're a peach!
سه شنبه 1397/01/14 09:40
Plus we reside in a homless shelter, in which at the very least i could take a shower.
دوشنبه 1397/01/13 19:12
This small change in investor behaviour is making a shortage in minted bars and coins, and hence an increase, though a unstable
rise, in premiums.
دوشنبه 1397/01/13 15:58
Gems and jewelry crafted in India just isn't just for people but it is for gods, ceremonial elephants and horses.
دوشنبه 1397/01/13 01:33
There may be lots of spiritual jewellery accessible such as crosses, crucifixes and the rarer miraculous Mary medal.
دوشنبه 1397/01/13 00:35
Helping you break into instagram and follow the right people,
to brighten your day. Here are the top 5 funny instagram
reports.
شنبه 1397/01/11 04:26
Have been taking little over a month.
جمعه 1397/01/10 19:15
Have been taking little over a month.
جمعه 1397/01/10 13:31
Have been taking little over a month.
جمعه 1396/08/19 05:41
Let kids take pleasure in and stay life to the hilt.
شنبه 1396/07/1 16:48
Very good blog! Do you have any recommendations for aspiring writers?
I'm planning to start my own website soon but I'm a little
lost on everything. Would you advise starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option?
There are so many options out there that I'm completely
confused .. Any suggestions? Kudos!
سه شنبه 1396/06/28 09:25
Post writing is also a excitement, if you be acquainted with afterward you can write or else
it is complex to write.
یکشنبه 1396/05/15 14:19
Woah! I'm really digging the template/theme of this website.
It's simple, yet effective. A lot of times it's hard to get
that "perfect balance" between user friendliness and appearance.
I must say that you've done a great job with this. Additionally,
the blog loads very fast for me on Firefox. Outstanding Blog!
یکشنبه 1396/05/15 11:20
I always spent my half an hour to read this weblog's articles or reviews everyday along with a mug of
coffee.
جمعه 1396/05/6 21:53
magnificent points altogether, you just won a logo new reader.
What could you suggest in regards to your put up that you just made a few days ago?

Any certain?
پنجشنبه 1396/05/5 14:20
What's up, of course this post is truly good and I have learned
lot of things from it regarding blogging. thanks.
دوشنبه 1396/02/25 09:25
I am extremely impressed with your writing skills as smartly
as with the structure for your weblog. Is that this a paid subject
or did you customize it your self? Either way stay
up the excellent high quality writing, it's uncommon to peer a nice blog like this one
these days..
یکشنبه 1396/02/3 11:22
magnificent points altogether, you just won a new reader.

What could you recommend about your put up that you made
some days ago? Any sure?
جمعه 1396/01/25 06:45
I know this web page offers quality based posts
and extra data, is there any other web page which offers these things in quality?
سه شنبه 1396/01/22 02:54
Hi, i think that i saw you visited my blog thus i came to “return the
favor”.I am trying to find things to improve my web site!I suppose its ok
to use a few of your ideas!!
پنجشنبه 1396/01/10 19:00
Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it's really informative.
I'm going to watch out for brussels. I'll appreciate if you continue
this in future. Many people will be benefited from your
writing. Cheers!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر